MISJA I WIZJA

Chcemy wspierać rodziców w wychowywaniu ich dzieci do wolności i odpowiedzialności poprzez jak najlepszą edukację, aby stały się osobami uczciwymi, wykazywały się troską o obywateli i sami byli kompetentnymi specjalistami w swojej dziedzinie. Robimy to poprzez indywidualne podejście do każdego dziecka i każdej rodziny, zachęcając do doskonałości edukacyjnej wyrażonej w różnorodności działań. Promujemy dążenie do prawdy, dobra i piękna oraz praktykę cnót chrześcijańskich jako podstawę życia osobistego, społecznego i rodzinnego.

75Ziarno symbolizuje początek życia. Od momentu zasiewu rozpoczyna się proces wzrastania. Bez troski i opieki rozwój będzie nieprawidłowy i zakłócony. Aby wydało ono owoc, potrzebny jest czas i odpowiednia gleba. Każde dziecko jest dla nas ziarnem, o które chcemy się troszczyć. Chcemy, by zgodnie z Ewangelią każde ziarno padło na glebę żyzną i wydało plon najwyższy z możliwych: stokrotny, sześćdziesięciokrotny bądź trzydziestokrotny (por. Mt 13, 3-8). Chcąc, aby te same wartości były przekazywane dzieciom przez cały okres dorastania, pragniemy rozwijać projekt edukacyjny, obejmujący jak najdłuższy okres dorastania młodych ludzi.

Dlatego też chcemy tworzyć placówki edukacyjne, by móc spełniać marzenia i oczekiwania wielu rodziców, którzy patrząc perspektywicznie, pragną, aby ich dzieci w swoim dorosłym życiu były ludźmi odznaczającymi się wieloma cnotami, potrafiącymi w sposób wolny i odpowiedzialny żyć w zgodzie z wyznawanymi przez siebie wartościami, aby nie tylko sami byli ludźmi szczęśliwymi, ale również potrafili dawać szczęście innym. Stając się instytucją edukacyjną, humanistyczną i innowacyjną, przyczyniamy się do poprawy społeczeństwa poprzez szkolenie wielu rodzin i przyszłych pracowników oświaty. Nasza propozycja jest inspirowana nauką chrześcijańską w sensie pojmowania osoby, świata i społeczeństwa w celu znalezienia spójnej jedności wiary, myśli i życia, z poszanowaniem i promowaniem wolności osobistej każdego z nich we wszystkich obszarach.

Katolickie Przedszkole "Ziarenko"

ul. Czarnieckiego 3
43-300 Bielsko-Biała

tel. 33 483 13 94, 606 496 222

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Organ prowadzący:

Bielskie Stowarzyszenie Wspierania
Edukacji i Rodziny "Światło" (non-profit)

ul. Czarnieckiego 3
43-300 Bielsko-Biała

KRS 0000361743

Nr konta bankowego:
Bank PEKAO
24 1240 4142 1111 0010 7293 8626

Copyright © 2011-2017
Bielskie Stowarzyszenie

Wspierania Edukacji i Rodziny "Światło"