Kadra

Marta Mszyca - dyrektor

MartaNauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, nauczanie odziedziczyła po tacie, troskę o wychowanie po mamie, co razem złożyło się na fascynację projektem edukacyjnym szkół rodzinnych. Doświadczenia jako ucznia i nauczyciela zaowocowały zaangażowaniem się we współtworzenie SKAŁY i ZIARENKA. Ukończyła dwie polskie edycje Kursu Dyrektorskiego Fomento de Centros de Enseñanza. Wielką zachętą do budowania inicjatywy łączącej edukację z formacją ludzką są dla niej, jej synowie Franek i Wincent. Inspiracją do podejmowania codziennych wyzwań są z kolei wspólne z mężem Pawłem pasje: górskie wyprawy, bliskie i dalekie podróże, książki, narciarstwo, przytulne wnętrza i przepiękne Włochy. Adekwatne dzisiaj i szczególnie istotne są dla niej słowa św. Josemarii Escrivy: „Dzieci są najważniejsze: ważniejsze od interesów, od pracy, od odpoczynku.”

Monika Traczewska - wicedyrektor

monikaZ projektem edukacyjnym ZIARENKO jest związana odkąd jej średni syn Grzegorz zaczął uczęszczać do przedszkola Ziarenko. Jako mama trzech chłopców szukała miejsca, które jej dzieciom zapewni harmonijny rozwój, a jej i mężowi da wsparcie w świadomym rodzicielstwie, które dla niej jest najlepszym sposobem pracy nad sobą. Ukończyła studia filozoficzne o specjalności pedagogicznej na Uniwersytecie Śląskim. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w szkole, bibliotece i prywatnej firmie. 

 

 

Sonia Białoń - nauczyciel w grupie MróweczekSonia Białoń

Ukończyła studia pedagogiczne, licencjackie – ze specjalizacją edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne oraz magisterskie – ze specjalizacją terapia zajęciowa oraz studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki. Dotychczas pracowała w szkole jako pomoc do dzieci niepełnosprawnych, współpracowała także z Domem Aktywnego Seniora, gdzie pełniła funkcję opiekuna medycznego. Przez kilka lat uczestniczyła w spotkaniach i rekolekcjach oazowych. Członkini Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Szczęśliwa żona i mama czteroletniej Adrianny. Jej pasje i hobby to: podróże, fauna i flora, dobra książka i film. Ulubione cytaty: „Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym” Phil Bosmans i „Jeśli ktoś się modli, Pan Bóg w nim oddycha” Jan Twardowski.

MarysiaMaria Bury - nauczyciel w grupie Lewków

Ukończyła studia magisterskie na kierunku Wychowanie Muzyczne, na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Edukację swoją uzupełniła kończąc podyplomowo Zintegrowaną Edukację Wczesnoszkolną i Wychowanie Przedszkolne na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Jest absolwentem Studium Teologii Rodziny. Prowadziła zajęcia rytmiczne w Akadami Rozwoju Dziecka. Przez 5 lat pracowała w Diecezjalnym Ośrodku Wspierania Rodziny najpierw jako pedagog, a później jako instruktor terapii zajęciowej. Duże doświadczenie w kontaktach i relacjach z ludźmi zdobyła pracując przez kilka lat w Hurtowni Misericordia. Ma za sobą także warsztaty i szkolenia, które pomagały jej w pracy (np. Kurs Prawidłowej Komunikacji Interpersonalnej, Kurs Ceramiki Artystycznej i Organizacji Pracowni itp.) Od 13 lat pracuje jako nauczyciel w Ognisku Muzycznym w Kętach, ucząc gry na flecie (prostym, poprzecznym). Gra także na gitarze. Kocha góry i dobrych ludzi. Motto: ( które nosi w futerale swojego instrumentu): „ Dusza żywi się tym, z czego się cieszy” św. Augustyn.

kasiKatarzyna Stec 

Ukończyła studia licencjackie na kierunku Pedagogika – Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne na Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku-Białej. Edukację kontynuowała na studiach magisterskich o specjalności - Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Terapia pedagogiczna na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Doświadczenie w pracy z najmłodszymi zdobywała podczas praktyk w czasie trwania studiów oraz biorąc udział w Unijnym Projekcie „Przez praktykę do wiedzy”, podczas którego poznała tajniki pracy w przedszkolu i poradni pedagogicznej. Czynnie uczestniczyła również we Wspólnocie Ruchu „Światło – Życie”, oraz Stowarzyszeniu „Vides”. Ukończyła wiele kursów m.in. kurs wychowawcy kolonijnego, Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Scherborne. 

 

ReniaRenata Piotrkowska - nauczyciel w grupie Owieczek

Ukończyła studia licencjackie na kierunku – Zintegrowania edukacja wczesnoszkolna i edukacja przedszkolna w Kolegium Nauczycielskim w Bielsku – Białej pod patronatem Akademii Pedagogicznej w Częstochowie, oraz studia magisterskie na kierunku - Wychowanie przedszkolne z wczesnym rozwoju dziecka na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Opiekun na półkoloniach, opiekunka dzieci, pracownik sali zabaw dla dzieci. Miłośniczka wspólnych wycieczek zarówno pieszych jak i rowerowych. Odbyła piesze pielgrzymki na Jasną Górę z Bielska, Płocka i Olsztyna, oraz rowerową szlakiem bł. Jerzego Popiełuszki z Bartoszyc do Warszawy. Ciesząca się z tego, co jej Bóg daje. Uwielbia te małe drobiazgi, które dostaje od życia bo tworzą piękną cudowną całość. Myśl, którą się kieruje w życiu: 

„Pracuj tak, jakby wszystko zależało od ciebie, ale ufaj tak, jakby wszystko zależało od Boga” - Św. Augustyn

 

17410013 1626058994086007 117755254 n (1)Justyna Lorek - nauczyciel w grupie Orzełków

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Bielsku-Białej, z zawodu Plastyk. Ukończyła pedagogiczne studia licencjackie na kierunku - Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Obecnie kontynuuje edukację na tej samej uczelni na ostatnim roku studiów magisterskich o specjalizacji - Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza z Terapią Pedagogiczną. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała podczas praktyk w trakcie trwania studiów, biorąc udział w projekcie unijnym „Przez praktykę do wiedzy” oraz pracując w Przedszkolu w Cieszynie na stanowisku pomocy nauczyciela. Ukończyła kurs wychowawcy kolonijnego oraz kurs trenerski sensoplastyki I stopnia. Jej dwie wielkie pasje to śpiew i malarstwo. 

ewaEwa Caban - nauczyciel w grupie Lewków

Ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika opiekuńczo-resocjalizacyjna w Kolegium Nauczycielskim w Bielsku-Białej pod patronatem Akademii im. J. Długosza w Częstochowie. Obecnie kontynuuje studia magisterskie o specjalności wychowanie przedszkolne z wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Dotychczasowe doświadczenie pedagogiczne zdobyła podczas licznych praktyk w czasie trwania studiów, m.in. w świetlicy środowiskowej oraz pogotowiu opiekuńczym. Odbyła pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę Szlakiem Orlich Gniazd. Prywatnie jest szczęśliwą żoną. Jej pasją są piesze wędrówki i praca w przydomowym ogrodzie. 

Motto to słowa Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” oraz „Kochaj i dawaj przykład”.

beatkaBeata Pachut - pomoc nauczyciela

Absolwentka  wydziału Nauk o Rodzinie w Łomiankach (UKSW), a także Studium Teologii Rodziny w Bielsku – Białej i Studium Edukacji Narodowej fundacji Servire Veritati. Dokształcająca się na różnorodnych kursach i warsztatach, m. in. kurs I stopnia Ceramiki Artystycznej i Organizacji Pracowni, trening umiejętności interpersonalnych i profesjonalna obsługa klienta, cykl warsztatów nt. prowadzenia poradni rodzinnej, szkolenie medyczne "Opieka nad chorym w ostatnim stadium choroby nowotworowej". Od wielu lat zaangażowana w działalność na rzecz rodziny poprzez współpracę ze Stowarzyszeniem Wspierania Rodziny w Bielsku - Białej, a od kilku lat - z Instytutem Świętej Rodziny w Łomiankach, którego charyzmatem jest apostolstwo i ewangelizacja, jak również szeroko pojęta służba rodzinom. Służbę tą realizuje między innymi poprzez organizację i prowadzenie warsztatów plastycznych w ramach letnich rekolekcji dla rodzin w Wisełce, które to warsztaty wychodzą naprzeciw oczekiwaniom zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Posiada duże doświadczenie jako instruktor terapii zajęciowej oraz w opiece nad małymi dziećmi. Sztuki plastyczne, rękodzieło artystyczne i ludowe, morze, góry i urocze ziemskie zakątki to jej  życiowa pasja i źródło radości i wytchnienia.

Katolickie Przedszkole "Ziarenko"

ul. Czarnieckiego 3
43-300 Bielsko-Biała

tel. 33 483 13 94, 606 496 222

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Organ prowadzący:

Bielskie Stowarzyszenie Wspierania
Edukacji i Rodziny "Światło" (non-profit)

ul. Czarnieckiego 3
43-300 Bielsko-Biała

KRS 0000361743

Nr konta bankowego:
Bank PEKAO
24 1240 4142 1111 0010 7293 8626

Copyright © 2011-2017
Bielskie Stowarzyszenie

Wspierania Edukacji i Rodziny "Światło"